ÜNAK Tıp ve Sağlık Bilimleri Platformu “EAHIL 2021 Virtual Workshop” Katılım Bursu

ÜNAK Tıp ve Sağlık Bilimleri Platformu “EAHIL 2021 Hybrid Workshop” Katılım Bursu verilecektir.

Değerli Meslektaşlarımız,

ÜNAK Derneği Tıp ve Sağlık Bilimleri Platformu, 5-8 Temmuz 2021 tarihinde İstanbul Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde “Crossing the Bridge : New Challenges, New Opportunities” teması ile gerçekleşecek olan “EAHIL 2021 Hybrid Workshop” etkinliğine bir meslektaşımıza çevrimiçi katılım bursu imkanı sağlayacaktır. Burs başvurusu olumlu sonuçlanan meslektaşımız burs kapsamında, 5-8 Temmuz 2021 tarihinde EAHIL 2021 Hybrid Workshop çevrimiçi etkinliklerine katılım sağlayabilecektir. Burs ile birlikte Tıp ve Sağlık Bilimleri alanında uzmanlaşmak isteyen Türk kütüphanecilerinin gelişimini desteklemek amaçlanmıştır.

Etkinlik web sayfası:

https://etkinlik.marmara.edu.tr/eahil2021

Başvuru şartları;

Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri ve Veterinerlik Fakültesi olan bir üniversite kütüphanesinde çalışıyor olmak.
ÜNAK Tıp ve Sağlık Bilimleri Platformu üyesi olmak gerekmektedir. (Üye olmayan meslektaşlarımız üyelik taleplerini [email protected] adresine bildirebilirler)
Başvuru sahibi daha önce EAHIL’den bir burs almamış olması gerekmektedir.
Başarılı başvuru sahibinden, Bilgi Dünyası Dergisi’nde yayınlanmak üzere deneyim yazısı sunmaları gerekecektir.
ÜNAK Derneği, başvuru sahibinden etkinlikte poster ya da sözlü bildiri sunmasını beklemektedir. (başvuru sahibinin isteği doğrultusundadır)

Başvuru şartlarını sağlayan aday, 750-1000 kelimelik bir metin hazırlaması gerekmektedir.  Metin aşağıdaki soruların cevaplarını içerecek şekilde planlanmalıdır.

Akademik kütüphanede çalışma yıl sayınız nedir?
Çalıştığınız kütüphanedeki görev ve sorumluluklarınız nelerdir?
Kariyer hedefinizin açıklaması nedir?
Başvuru sahibi, etkinliğe nasıl katkıda bulunmayı planlıyor?
Başvuru sahibi, etkinliğe katılmaktan nasıl yararlanmayı bekliyor?
Etkinlikte elde ettiğiniz deneyimleri kimlerle nasıl paylaşmayı düşünürsünüz?
Pandemi sürecinde tıp ve sağlık bilimleri alanında hizmet veren kütüphanecilere ne gibi roller düştü? Kütüphaneciler pandemi sürecine nasıl katkı sağladılar? Bu süreçte kullanıcılarınıza ya da meslektaşlarınıza katkılarınız neler oldu?

Bursa başvurular 07.01.2020 tarihine kadar kabul edilecektir. Başvurularınızı [email protected]  mail adresine gönderebilirsiniz (Başvurularınızı iletirken isim, soyisim, çalıştığınız kurum, unvanınız ve mail adresinizi de belirtmeniz gerekmektedir). Başvurular ÜNAK Derneği tarafından oluşturulan burs seçim komitesi tarafından incelenecektir. Tüm başvurular gizlilik içinde değerlendirilecektir. Komite, her başvuruyu değerlendirirken, profesyonel kariyerlerinde tıp ve sağlık bilimleri alanında yetişmekte olan üyeleri desteklemeye özen gösterecektir.

Sonuçlar 11.01.2020 tarihinde ilan edilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir